Nádrž Carat – dostupné ekologické riešenie

Nádrž CaratŠetrite pitnou vodou – to je slogan, ktorý je každý rok aktuálnejší a to hlavne v časoch, keď cena pitnej vody každý rok neustále narastá.

Systém využívania dažďovej vody od spoločnosti GRAF je to správne riešenie. Dokážeme ním ušetriť až 50 % spotreby pitnej vody. Je to vďaka najmodernejšej technológii a kompletného systému, ktorý spĺňa všetky vaše požiadavky ohľadom spoľahlivosti a efektívneho využívania.

Pitná voda je príliš drahá na splachovanie toalety a zalievanie záhrad. Preto využívanie dažďovej vody nie je iba šetrné k prírodnému prostrediu, ale má taktiež ekonomické výhody. Priemerná spotreba pitnej vody na osobu na deň je 175L. Pri tomto množstve dokážeme ušetriť až polovicu tým, že nahradíme pitnú vodu dažďovou a to bez straty pohodlia, na ktoré sme zvyknutí.

Šetrenie pitnej vody
Podzemná nádrž CARAT je vlajkovou loďou firmy GRAF a na rozdiel od konkurenčných podzemných nádrži sa vyrába systémom tlakového vstrekovania, ktorý je pri nádržiach tejto veľkosti absolútne jedinečný a firma GRAF vlastní najväčšie zariadenie tohto typu na svete. Tento spôsob výroby dodáva nádržiam firmy GRAF nesmiernu pevnosť a presnosť jednotlivých komponentov. Hrúbka stien je vo všetkých častiach rovnomerná a výrobné tolerancie sú minimálne. Vďaka zosilneným častiam vydrží podzemná nádrž CARAT maximálne zaťaženie a tlak spodnej vody, teda eliminujú sa deformácie, časté pri menej kvalitných nádržiach.

Podzemná nádrž CARAT má niekoľko tesnení, ktoré efektívne zabraňujú nečistotám aby sa dostali do nádrže. To znamená, že podzemná, presakujúca voda sa nedostane do nádrže a teda nehrozí znečistenie dažďovej vody vo vnútri nádrže. Podzemná nádrž CARAT je vyrobená z veľmi kvalitného, pevného a nárazu vzdorného materiálu Duralen®, ktorý je extrémne vhodný na výrobu podzemných nádrži najvyššej kvality.
Carat
Je to práve tvárnosť a pevnosť, ktoré zaručujú optimálnu stabilitu podzemnej nádrže CARAT. Materiál zaručuje dlhú životnosť vašej nádrže CARAT. Navyše je materiál Duralen® recyklovateľný.

Vďaka širokej ponuke a kompatibilnosti jednotlivých systémov je možné využiť nádrže CARAT tak pre domácnosť ako aj záhradu a využívať dažďovú vodu na splachovanie, pranie, polievanie či zavlažovanie.

Prečo práve CARAT?

  • Vysoká stabilita vďaka moderným výrobným postupom
  • Stabilná vďaka mimoriadne stabilnej konštrukcii a rebrovaniu
  • Ľahká preprava vďaka nízkej váhe
  • Výhodná investícia – 25 ročná záruka
  • Ľubovoľne rozšíriteľná
  • Teleskopický nastaviteľný poklop v rôznych farbách
  • Jednoduchá inštalácia, bez potreby ťažkej techniky
  • Veľa veľkostí práve pre vašu potrebu Maximálna prispôsobivosť komponentov
  • Stála kvalita kontrolovaná TÜV kontrolou konštrukcie a výroby
  • Prejazdná osobnými aj nákladnými automobilmi