PARKY NA STRECHE

  • Flowering trees on top of an underground garage
  • Lawn, Birch trees and wooden seating
  • Meadow and trees on top of an underground garage deck

Parky na strechách a podzemných garážach

Systém „Strešná záhrada“ je možné nainštalovať aj na podzemné garáže. Napriek tomu je z dôvodu dobrej dostupnosti a vysokej nosnosti strechy a konštrukcie budovy praktickejšie používať stabilný a bezpečný zelený strešný systém umožňujúci prístup k vozidlu. Toto je veľmi užitočné najmä pri aplikácii rastových médií.

Robustný ZinCo Protectodrain® bol špeciálne navrhnutý tak, aby sa dal aplikovať na strechu podzemných garáží. Je navrhnutý tak, aby odolal veľkej záťaži a dynamickým silám a je perfektným základom pre rôzne chodníky a príjazdové cesty. Existuje mnoho možností a zahŕňajú všetko od parkovísk, prístupových ciest pre hasičov, detských ihrísk až po spevnené trávnikové a kamenné dlažby.

Drenážne prvky Protectodrain® s gumenou ochrannou rohožou na spodnej strane chránia hydroizoláciu pred všetkými druhmi mechanického namáhania počas výstavby a po nej. Zároveň zaisťujú bezpečnú drenáž prebytočnej vody. V kombinácii so Zincolitom® a rôznymi substrátmi systému ZinCo ponúka tento systém široké možnosti vyižitia a dizajnu.

Rez vrstvami systému "Parky na strechách a podzemných garážach"

System build-up for parklands on underground garage decks

TECHNICKÉ ÚDAJE
Stavebná výška od 230 mm
Hmotnosť, nasýtená od 305 kg/m2
Retenčná kapacita vody od 100l/m2

Chodníky a príjazdové cesty na strechách a plošinách

Všeobecný prehľad strešných systémov pre intenzívne zelené strechy.