STREŠNÁ ZÁHRADA S AQUATEC®

  • Roof garden with a meadow and vines in front of a cubical wooden house
  • Lawn and playground for children on a rooftop
  • Parking lot surrounded by a meadow with Margarites

Strešná záhrada s Aquatec® - pre strechy s obmedzenou nosnosťou

Riešenia s nízkym zaťažením boli doteraz možné iba s extenzívnymi zelenými strechami. So systémom „Strešná záhrada s Aquatec® AT 45“ je však možné vhodne vyvážiť pomer Medzi „nízkou hmotnosťou“ a „intenzívnou strechou“. Umožňuje vizuálne príťažlivé prestížne vzory s trávnikom, trvalkami a malými kríkmi aj na strechách s nízkou nosnosťou. Zostava systému je použiteľná na strechách s 0° sklonom, ako aj na strechách so sklonom do 5 ° vrátane obrátených striech.

Sofistikovaný koncept zavlažovania

Zavlažovanie sa uskutočňuje pomocou špeciálnych prvkov vložených do prvkov Aquatec®, ktoré podľa potreby dodávajú vodu podľa Irrigation Manager BM 4. V dôsledku toho, že voda je rovnomerne distribuovaná v rámci prvkov Aquatec® a privádzaná do rastlín pomocou knôtov rohože, je spotreba vody pomerne nízka. Kapacitná kapacita prvkov Aquatec® zaisťuje maximálnu retenciu a prísun vody aj počas teplých a suchých období.

Nižšia výška podkladu

Vďaka tomuto sofistikovanému druhu zavlažovania sa hĺbka substrátu môže znížiť až o 50% v porovnaní s inými intenzívnymi strechami, čo vedie k nižšej hmotnosti systému. Okrem toho prvky Aquatec® nevyžadujú výplň, pretože niektoré iné systémy, ktoré tiež prispievajú k zníženiu materiálových požiadaviek, nákladov na inštaláciu a hmotnosti.

Zloženie vrstiev "Strešná záhrada s Aquatec®"

System build-up "Roof Garden with Aquatec®"

TECHNICKÉ ÚDAJE
Stavebná výška od 150 mm
Hmotnosť, nasýtená od 180 kg/m²
Retenčná kapacita vody od 60 l/m²

Systémové riešenia pre intenzívne zelené strechy

Všeobecný prehľad rôznych systémov pre intenzívne zelené strechy

  • Margarit
  • Red poppy
  • Salvia pratensis