TLAČOVÉ SPRÁVY

Parížska strešná terasa v Pavillon d’Armenonville

Pavillon d’Armenonville v Paríži ponúka výnimočné a prestížne prostredie pre firemné a súkromné akcie. Architektonicky príťažlivá budova, klientov pohostí v šiestich salónikoch a v štýlovej strešnej záhrade, s rozlohou 515 m². Na 26 rastlinných záhonoch, vybudovaných pomocou strešného systému mestského poľnohospodárstva ZinCo, je pestovaná hromada rôznych druhov zeleniny, bylín a jedlých kvetov. Záhrada týmto spôsobom dodáva chutné prísady, zo strechy priamo do gurmánskej kuchyne, kuchára a manažéra, Butarda Enescota. Záhrada zároveň vytvára nádherné a vizuálne pozadie pre oslavujúcich hostí.

Všestranný a mimoriadne flexibilný

Ak sú systémy solárnej energie na strechách správne upravené tak, aby vyhovovali budove, majú obrovský potenciál. Dnešné systémy sú dokonale navrhnuté pre minimálne inštalačné nároky a maximálny výnos z prevádzky. Práve z tohto dôvodu sa predovšetkým fotovoltaické systémy čoraz častejšie využívajú v kombinácii so zelenými strechami.

Amager Resource Centre Kodaň, Dánsko

V Kodani sa odvážna vízia návrhu zariadenia na výrobu energie z odpadu stala veľmi pôsobivou realitou. Od otvorenia začiatkom októbra 2019, pôsobivé Amager Resource Center poskytuje, so svojimi cca. 16 000 m² strešnej plochy a štyrmi lyžiarskymi vlekmi, všestrannú zábavu na lyžiach. Má rôzne chodníky pre turistov a horolezeckú cestu pre tých, ktorí sa chcú vyšplhať na vrch Amager Bakke zvaný tiež Copenhill, ktorým je 87 m vysoká „nová miestna hora“.